DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

14 listopada obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Jakość powietrza przekłada się w znacznym stopniu na zdrowie ludzi i stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego. Zanieczyszczenia powietrza nie są problemem lokalnym. Powietrze nie zna granic.

Zanim rozpoczęła się nauka zdalna uczniowie klasy 7b na lekcji biologii pogłębiali swoją wiedzę na temat smogu i niskiej emisji. Przypomniane zostały żródła i przyczyny zanieczyszczeń, negatywne skutki palenia śmieci, jak niska emisja wpływa na zdrowie człowieka i środowisko. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, wymyślali hasła i krótkie wierszyki. Gazetka ścienna w pracowni biologicznej, która powstała z prac uczniów będzie nam przypominała o tym poważnym problemie.

W dzisiejszych czasach wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Codziennie decydujemy o tym z jakiego środka  transportu skorzystamy, w jaki sposób ogrzejemy nasze domy, jaką ilość zanieczyszczeń „wprowadzimy” do środowiska poprzez wybory konsumenckie – wyprodukowanie każdej kupionej przez nas rzeczy niesie ze sobą koszty środowiskowe.

Skip to content