Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 2a

Styczniowe święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka – to bardzo ważne dni dla babć i dziadków oraz dla wszystkich wnucząt. Z tej okazji uczniowie klasy 2a zaprosili babcie i dziadków na uroczyste spotkanie, które odbyło się 22 stycznia. Dzieci wystąpiły w inscenizacji pt. „Czy babcia i dziadek są czarodziejami?” pięknie recytując wiesze, tańcząc i śpiewając piosenki. Zaproszeni goście często nagradzali wnuków gromkimi brawami. Po występie dzieci obdarowały swoich bliskich samodzielnie przygotowanymi laurkami.

Później przyszedł czas na wspólną zabawę. Wszyscy wzięli udział w quizie. Odpowiadali pisemnie na pytania dotyczące wnuczki lub wnuka, babci i dziadka.  Potem każde dziecko porównywało swoje odpowiedzi z odpowiedziami swojej babci i swojego dziadka. Wygrywali Ci, którzy mieli na kartkach jednakowe odpowiedzi.
Zabawa wszystkim się podobała, a małe podpowiedzi udzielane podczas quizu dostarczały dodatkowej radości. Wszyscy spędzili ten czas w miłej, rodzinnej atmosferze.

Skip to content