DWIE ZŁOTE DRUŻYNY W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH PUCHARU TYMBARKU

We wtorek odbyły się finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w Nowinach, o zwycięstwo rywalizowali młodzi futboliści i futbolistki z kategorii U-8 i U-10. Było w sumie prawie 500 osób! Triumf odniosły dwie drużyny z naszej szkoły!!! Był to dzień pełen emocji, wspaniałej współpracy, twardej walki oraz gorącego dopingu!

Zawodnicy z naszej szkoły rozegrali fantastyczne spotkania z niełatwymi przeciwnikami. Nie przegrali przy tym żadnego meczu. Na boisku widać było współpracę między chłopcami i to przyniosło rewelacyjne efekty. Oby dwa zespoły wyszły z grup z pierwszego miejsca. Ćwierćfinały oraz półfinały przyniosły kolejne piękne akcje zakończone bramkami. Mecze w fazie pucharowej były niezwykle twarde – chłopcy zostali nieładnie poturbowani przez przeciwników. Jednak okazuje się, że w szkole mamy małych gladiatorów, ponieważ każdy z chłopców chciał dalej pomagać drużynie. Warto wspomnieć również o naszych bramkarzach, (Igor Kapral oraz Rafał Kolasa) którzy niemalże zamurowali naszą bramkę.

W finale Orliki CK zmierzyły się z MTS Leonard. Mecz zakończył się wynikiem 6:2. Chłopcy zagrali zespołowo nie pozostawiając przeciwnikom żadnych szans. Tym samym chłopcy zdobyli tytuł mistrzów województwa Świętokrzyskiego!!!

Kiełki w finale grały przeciwko SP5 z Ostrowca Świętokrzyskiego. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 3:3. O zwycięstwie zadecydowały karne, w których strzelcami byli Żenia Januszewski oraz Aleksander Palka. Na bramce rewelacyjnie spisał się Rafał Kolasa i nie wpuścił żadnego gola. Tym samym chłopcy również stanęli na najwyższym szczeblu podium i zdobyli złote medale. Teraz czas na rywalizację ogólnopolską w Warszawie!

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów i sportowców! Życzymy dalszych sukcesów i realizacji marzeń!

Dziękujemy za fantastyczną atmosferę na trybunach! To było coś niesamowitego. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Klasyfikacja końcowa:

U-8 Chłopców:
1. ORLIKI CK (SP39 KIELCE)
2. MTS LEONARD
3. SP 1 SKARŻYSKO-KAMIENNA
4. JEDYNKA OSTROWIEC
Najlepszy bramkarz: Olaf Zieliński (MTS LEONARD)
Najlepszy zawodnik: Leon Przybylski (ORLIKI CK)
Najlepszy strzelec: Adam Banaczkowski (SP 1 SKARŻYSKO-KAMIENNA)

Marcin Przybylski (11), Leon Przybylski(11), Olaf Stochmal(9), Mikołaj Baran(8), Tymon Kuźdub(1), Alan Gawlik, Szymon Grudziński, Igor Kapral, Tymon Kozakowski

U-10 Chłopców:
1. KIEŁKI KIELCE (SP39 KIELCE)
2. PSP 5 OSTROWIEC
3. MTS LEONARD
4. PSP 2 BUSKO-ZDRÓJ
Najlepszy bramkarz: Rafał Kolasa (KIEŁKI KIELCE)
Najlepszy zawodnik: Franciszek Pastuszka (KIEŁKI KIELCE)
Najlepszy strzelec: Krzysztof Raczyński (MTS LEONARD)

Franciszek Pastuszka(12), Żenia Januszewski(8), Tymon Bębenek(5), Antoni Pastuszka(4), Karol Kozera(2), Aleksander Palka(1), Piotr Rochoń, Franciszek Kołomyja, Rafał Kolasa

Skip to content