DOPALACZY PRZECIWNICY TO NAJLEPSI ZAWODNICY

Wczoraj w naszym gimnazjum odbyło się spotykanie z przedstawicielami Komisariatu I Policji, Komendy Wojewódzkiej, Stowarzyszenia MONAR Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień, w którym uczestniczyła grupa naszych uczniów biorących udział w turnieju sportowym: „Kibicuję graczom przeciw dopalaczom”.

Hasło przewodnie spotkania brzmiało: „Dopalaczy przeciwnicy to najlepsi zawodnicy”. Poruszało ono tematykę dotyczącą dopalaczy, konsekwencji ich zażywania oraz zachowań fair play i odpowiedzialności prawnej młodzieży. Policjanci i terapeuta w ciekawy sposób opowiadali o tym, jak owe używki mogą nam zaszkodzić i że powinniśmy ich za wszelką cenę unikać.

Wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne i kilkuminutowe filmy sprawiały, że cały występ był bardzo przyjemny i lekki w odbiorze. Uczniowie chętnie się udzielali i z entuzjazmem odpowiadali na zadawane pytania.