CZAS WYCIECZEK…

5 i 6 czerwca, klasy 3d, 3f oraz dwie reprezentantki klasy 3g wybrały się na wycieczkę
w rejony Beskidu Śląskiego.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Chacie Kawuloka. W pierwszej izbie, uczestniczyliśmy w jedynym w swoim rodzaju pokazie, podczas którego poznaliśmy wszystkie etapy tworzenia prawdziwego masła. Mogliśmy go skosztować na chlebie, wypiekanym w tradycyjnym piecu. Następnie przeszliśmy do izby drugiej, gdzie folklorysta Janusz Macoszek (Ślązak Roku 2010), w barwnych opowieściach, przy dźwiękach unikatowych, pasterskich instrumentów przeniósł nas  w dawno minione i intrygujące czasy.

Kolejnym punktem wycieczki był Trójstyk, czyli miejsce, gdzie łączą się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji.

Ostatnim punktem dnia, było zwiedzanie Muzeum Browaru w Żywcu. Po przekroczeniu wrót muzeum, goście weszliśmy w świat naznaczony ponad 160-letnią historią browaru oraz produkowanego w nim piwa. Przechodząc przez sale ekspozycyjne poznawaliśmy kolejne okresy rozwoju browaru i marki Żywiec aż po współczesność. Po zwiedzeniu pomieszczeń Muzeum, mieliśmy mają czas na konsumpcję…. soku owocowego

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy parku rozrywki – Energylandii.