„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

W myśl tej zasady uczniowie z klasy 1a i 1b wybrali się na wycieczkę krajoznawczą, której celem było promowanie walorów przyrodniczo – krajobrazowych naszej okolicy. Pierwszaki mogli podziwiać piękno województwa świętokrzyskiego, obserwować obiekty i zjawiska przyrody. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji, począwszy od zwiedzania Zagrody Czernikiewiczów, aż do wspólnej zabawy przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Będąc w Bodzentynie, uczniowie poznali historię miejscowości oraz ruin Zamku Biskupów Krakowskich. Dzieci odwiedziły również Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie, gdzie wzięły udział w warsztatach szlifowania kamieni. Pogoda pozwoliła również na pieszą wędrówkę do źródełka w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Na zakończenie wycieczki na terenie Centrum Edukacyjnego „Szklany Dom” w Ciekotach, zorganizowano pieczenie kiełbasek przy ognisku.