„Calineczka” w wykonaniu uczniów klasy IIc

W dniu 13 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II c zaprosili przedszkolaków na przedstawienie na motywach baśni Hansa Christiana  Andersena pt. „Calineczka”. Mali goście byli zachwyceni  opowiadaną przez magicznych Elfów historią Calineczki, nie większej niż cal dziewczynki o dobrym, wrażliwym sercu, wędrującej w poszukiwaniu własnego świata, podążającej za głosem serca i marzeniami.

Z zainteresowaniem oglądali  jej spotkania z barwną galerią postaci: mroczną czarownicą,  kochającą mamą, władczą matką Ropuchą, z małomównym Aleksem,  bystrymi rybkami, miłym Motylkiem,  zadufanym w sobie chrabąszczem, zabieganą Myszą, trochę dziwnym Kretem i życzliwą Jaskółką. Bohaterka  w końcu odnalazła tajemniczą Krainę Elfów, cudownego księcia i spełniły się jej marzenia.

Przedstawienie w wykonaniu naszych aktorów nasycone  było melodyjnymi, nastrojowymi piosenkami. Efektowna scenografia, kolorowe kostiumy podkreślające niepowtarzalny charakter każdej postaci oraz wspaniała gra  aktorów czyniły nasz spektakl niepowtarzalnym przeżyciem.

14 czerwca przedstawienie zobaczyli również najbliżsi naszych aktorów – rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie. Spektakl wszystkim bardzo się podobał. Artyści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.