Bezpieczne wakacje

Okres wakacji, to czas beztroskich zabaw.  Aby letni wypoczynek był w pełni bezpieczny należy przestrzegać określonych  zasad. Wszystkie normy i przestrogi uczniom klas 0-III naszej szkoły przypomniał pan dzielnicowy I Komisariatu Policji w Kielcach.

Starszy aspirant Grzegorz Michalski  podczas spotkania na temat Bezpieczne wakacje. Policjant w bardzo przystępny sposób omówił wszystkie zasady obowiązujące podczas wypoczynku nad wodą, w górach, nad jeziorem,  a także podczas swobodnych zabaw  w miejscu zamieszkania. Szczególną uwagę zwrócił na ostrożność podczas nawiązywania kontaktów z obcymi oraz wzywanie pomocy w sytuacji zagrożenia. Dzieci podczas rozmowy z policjantem chętnie dzieliły się własnymi doświadczeniami. Zadawały liczne pytania, wykazały się także znajomością numerów ratunkowych.

Wierzymy, że nabyta wiedza przyczyni się do tego, że tegoroczne wakacje upłyną bezpiecznie i obfitować będą w wiele ciekawych przygód.

Skip to content