AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH UCZNIÓW W PAŹDZIERNIKU

1. Po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybraliśmy najaktywniejszego czytelnika miesiąca.

„Czytelnikiem października” został Michał Śpiewak z klasy 3c, który przeczytał 13 książek. Gratulujemy!

2. Dnia 29.10.2021 r. zostały rozstrzygnięte konkursy biblioteczne: „Biblioteka jako magiczna  kraina ” oraz „Ulotka promująca bibliotekę szkolną” zorganizowane z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowanie wśród uczniów i do biblioteki wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac.

Po trudnych naradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

W konkursie „Biblioteka jako magiczna  kraina ” skierowanym do uczniów klas I-III:

I miejsce – Maja Zawadzka z klasy 1b

II miejsce – Emilia Poniewierska z klasy 1b

III miejsce –  Adam Sodo z klasy 1b

Wyróżnienie –  Nadia Wolak z klasy 1b

W konkursie skierowanym do uczniów klas IV-VIII pt. „Ulotka promująca bibliotekę szkolną”:

I miejsce –  Wiktoria Koniusz z klasy 4a

Wyróżnienia: Liliana Biernacka i Kinga Szczepańska z klasy 4a

Laureaci  otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkie prace konkursowe można zobaczyć  na wystawce w bibliotece.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych bibliotecznych konkursach.

3. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, które zostało objęte honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W etapie szkolnym dyktando odbyło się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Karolina Kuttles z klasy 8c, której serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

4.  Dnia 28 października w bibliotece odbył się konkurs ze znajomości lektur szkolnych „Między nami czytelnikami” skierowany do uczniów klas ósmych.

Konkurs miał formę testu, a głównym celem było sprawdzenie oraz utrwalenie posiadanych wiadomości dotyczących treści lektur szkolnych.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, lecz niekwestionowanym zwycięzcą okazała się Karolina Kuttles z klasy 8c

Gratulujemy!

5. Przez cały miesiąc trwała akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej” mająca na celu wzbogacenie księgozbioru biblioteki w lektury oraz literaturę dziecięcą  i młodzieżową. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowali się w tą pożyteczną  akcję – zebraliśmy 67 książek, za które serdecznie dziękujemy.