AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH UCZNIÓW W PAŹDZIERNIKU:

 

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybraliśmy najaktywniejszego czytelnika miesiąca. „Czytelnikiem października” został Alan Piłat z klasy Vb, który przeczytał 13 książek. Serdecznie gratulujemy i życzymy miłego seansu filmowego w kinie „Helios”.

Od października została wznowiona akcja „Posłuchaj Przedszkolaku” mająca na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki odwiedziły Przedszkole nr42 na Słonecznym Wzgórzu. W ramach akcji uczennice naszej szkoły czytały dzieciom opowiadania dotyczące jesieni, zadawały zagadki oraz przygotowały zabawy ruchowe związane z obecną porą roku. Pierwsze spotkanie sprawiło wiele radości zarówno najmłodszym jak i naszym uczennicom. Wszyscy już czekają na kolejną wizytę.

Dnia 30.10.2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Biblioteka jako magiczna  kraina ” zorganizowany z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowanie wśród uczniów klas I – III i do biblioteki wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac.

Po trudnych naradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce –  Karolina Jończyk z klasy 2a

II miejsce –  Karolina Kita z klasy 1e

III miejsce – Tomasz Dziarmaga z klasy 1b

Laureaci  otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkie prace konkursowe można zobaczyć  na wystawce w bibliotece.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych bibliotecznych konkursach.

Przez cały miesiąc trwała akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej” mająca na celu wzbogacić księgozbiór biblioteki w lektury oraz literaturę dziecięcą i młodzieżową. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowali się w tą akcję – zebraliśmy 100 książek, za które serdecznie dziękujemy.