7a i 7c w fabryce bombek

Dn. 18.12.2018r. uczniowie klas 7a i 7c wraz z wychowawcami, p. Anną Lesiak i p. Anną Mazurkiewicz, oraz z trenerem, p. Aleksandrem Litowskim, odwiedzili fabrykę specjalizującą się w produkcji bombek choinkowych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć, jak powstają szklane ozdoby choinkowe. Pobyt w Radomiu obejmował bowiem cały proces wytwórczy: od szklanej rurki po gotowy produkt, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Pierwszym etapem zwiedzania fabryki była krótka prelekcja na temat poszczególnych rodzajów dekoracyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się proces wytwarzania ozdób choinkowych. Pracownik fabryki rozgrzewał szkło nad palnikiem ogniowym, a następnie wydmuchiwał różnorodne kształty bombek. W dekoratorni uczestnicy byli świadkami zdobienia powstałych wytworów.

Na zakończenie pobytu uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili firmowy sklep, w którym mogli podziwiać oryginalne wzory szklanych ozdób choinkowych. Uczestnicy nie odmówili sobie przyjemności zakupu tych unikatowych. Ponadto każdy otrzymał bombkę przyozdobioną własnym imieniem.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z procesem wytwarzania i zdobienia bombek choinkowych, dostrzeżenie ogromu pracy, wysiłku oraz precyzji w procesie wytwórczym, a także wprowadzenie w niezwykły klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Skip to content