2c i 3a zdobywają Kozienice

13 czerwca wyruszyliśmy na 3 dniową wyprawę do Kozienic. Pierwszym punktem wycieczki było poznanie Królewskich Źródeł oraz innych tajemnic Puszczy Kozienickiej. Spragnieni mogliśmy skosztować wody ze źródełka z którego podczas polowań pijał sam Władysław Jagiełło. Po długim spacerze zameldowaliśmy się w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu.

Tu czekał na nas pyszny obiad. Mieszkaliśmy w domkach campingowych. Ośrodek położony jest nad jeziorem w lesie sosnowym, więc mieliśmy pełno miejsc do zabaw i szaleństw na świeżym powietrzu. Kiedy deszcz płatał nam figle spędzaliśmy czas w świetlicy gdzie mogliśmy pograć w bilard, ping-ponga, piłkarzyki, rzutki i gry planszowe. Wieczorem zrobiliśmy sobie dyskotekę. Drugi dzień spędziliśmy intensywnie w Farmie Iluzji. Zobaczyliśmy między innymi lewitujący kran, latającą chatę tajemnic, meble olbrzyma i tunel zapomnienia. Bawiliśmy się tam świetnie! Wieczorem na terenie ośrodka zrobiliśmy wielkie ognisko. Smażyliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy piosenki, graliśmy w piłkę i miło spędzaliśmy czas. Trzeciego dnia przyszedł czas na pakowanie. Smutno było opuszczać takie miejsce! Poszliśmy jeszcze zwiedzić zespół pałacowo-parkowy w centrum Kozienic. Znaleźliśmy po drodze świetny plac zabaw i zabawiliśmy tam na jakiś czas 🙂 W drodze powrotnej do Kielc wstąpiliśmy jeszcze na pyyyyszne lody. To była niezapomniana wycieczka!

Skip to content