23 – 28 listopada 2020r Świąteczna Zbiórka Żywności

Uratujmy Święta!  Ruszyła 24. Świąteczna Zbiórka Żywności – ze względu na pandemię akcja odbywa się w nowej formule.
„Święta godne, a nie głodne” – pod takim hasłem rozpoczęliśmy kolejną edycję Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie ma inny charakter. Zbiórki w sklepach odbywają się bez udziału wolontariuszy. Ale jak zwykle w okolicach kas znajdują się oznakowane kosze, do których można włożyć artykuły spożywcze o długim terminie przydatności: cukier, kasza, ryż, makaron, przetwory owocowe i warzywne, słodycze.

To nasze zaproszenie, by w ten sposób podzielić się z potrzebującymi : z seniorami, osobami, które utraciły źródła dochodu, są chore, przebywają w izolacji, by czas Świąt był dla nich dobry

Z powodu koronawirusa wiele osób rezygnuje z częstych zakupów stacjonarnych, dlatego Banki Żywności uruchomiły również charytatywny sklep online: www.zbiorkazywnosci.pl dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc poprzez wpłatę darowizny. Za zebrane środki zostanie kupiona żywność dla osób potrzebujących.

Link do zakupów na rzecz podopiecznych Kieleckiego Banku Żywności: https://zbiorkazywnosci.pl/produkt/koszyk/…

Bądźmy razem w tym czasie, by żaden talerz nie był pusty i by Święta Bożego Narodzenia były czasem pokoju i radości dla wszystkich

Drodzy uczniowie!

Jeśli będziecie z rodzicami na zakupach i możecie kupić choć jeden dodatkowy produkt spożywczy z długim terminem przydatności włóżcie go do koszy ustawionych w okolicach kas. Zróbcie zdjęcie i prześlijcie do swoich nauczycieli, lub opiekuna wolontariatu. Razem możemy zrobić wiele dobra.