11 LISTOPADA

W dniu 10.11.2023 r. w naszej szkole na odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem przedstawienia było uświadomienie wszystkim, jak trudna była droga do tego, by Polska po 123 latach powróciła na mapę Europy – odzyskała niepodległość.

Spektakl przygotowany przez klasę 2b i 3b oraz z patriotycznym śpiewem klas 0-III oraz 4-8 przybliżył wszystkim historię naszego kraju, przypominał o ważnych wydarzeniach z przeszłości: rozbiorach Polski, powstaniu listopadowym i styczniowym oraz I wojnie światowej. Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości uświadomiły dzieciom to, jak ważna jest troska o polską historię i tradycję, a wolność i niepodległość to wartości najważniejsze dla każdego Polaka, należy je pielęgnować i doceniać każdego dnia.