Zajęcia otwarte w świetlicy szkolnej

Tematyka zajęć nawiązywała do zbliżających się obchodów Dnia Ziemi, a głównym celem było podniesienie świadomości ekologicznej i ukształtowanie poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

W czasie zajęć dzieci układały puzzle i rozwiązywały krzyżówkę z wykorzystaniem komputera, słuchały opowiadania, oglądały filmik, a także zajmowały się „oczyszczaniem” Ziemi zaśmieconej różnymi odpadami,  pamiętając o odpowiedniej segregacji śmieci. Na zakończenie zajęć, przy dźwiękach muzyki, dzieci „zagospodarowały” Ziemię zielenią
i kwiatami tak, aby mogła być domem dla ludzi i zwierząt.

Każdy uczestnik zajęć został mianowany „MAŁYM STRAŻNIKIEM ZIEMI” i otrzymał symboliczny znaczek strażnika.

Wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach z zainteresowaniem i wielkim zaangażowaniem. Szczególnie podobały im się ćwiczenia interaktywne z wykorzystaniem komputera.