Wizyta  Policjanta w świetlicy szkolnej

18 czerwca naszą świetlicę odwiedził Pan Dzielnicowy – Sierżant Sztabowy Grzegorz Michalski. Uczniowie powitali miłego gościa bardzo serdecznie. Zadaniem Pana Policjanta było przeprowadzenie z dziećmi pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Pan Dzielnicowy przypomniał najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, zabaw na świeżym powietrzu, przestrzegał przed niebezpieczeństwami jakie mogą spotkać dzieci  podczas letniego wypoczynku.

Nie zabrakło również informacji na temat przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach i przejściach dla pieszych. Pan Policjant przypomniał również dzieciom jak ważną rolę pełnią odblaski i przekonywał do korzystania z nich szczególnie w porze nocnej.

Na zakończenie spotkania  Pan Policjant życzył dzieciom wspaniałych wakacji i przede wszystkim BEZPIECZNYCH. Świetliczaki pięknie podziękowały Panu Grzegorzowi za ciekawą prelekcję.