Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzone jest corocznie 4 października. Miesiąc październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. W związku z tym świetliczaki zainteresowały się losem „naszych braci mniejszych”- jak mawiał patron i przyjaciel zwierząt Św. Franciszek.

Po obejrzeniu filmu edukacyjnego pt. „Zwierzę to nie zabawka” dzieci wymieniały zasady jak powinien zachowywać się „odpowiedzialny właściciel”.

Podczas zajęć muzycznych najmłodsi nauczyli się słów i melodii piosenki pt. „ Każdy ma jakiegoś bzika”. Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace plastyczne swoich milusińskich, które zostały zaprezentowane na naszym korytarzu szkolnym.

Podjęte działania miały na celu zapoznanie dzieci z zasadami szacunku do zwierząt i odpowiedniego opiekowania się nimi.