Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzone jest corocznie 4 października. Miesiąc październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. W związku z tym świetliczaki zainteresowały się losem „naszych braci mniejszych”- jak mawiał patron i przyjaciel zwierząt Św. Franciszek.

Po obejrzeniu filmu edukacyjnego pt. „Zwierzę to nie zabawka” dzieci wymieniały zasady jak powinien zachowywać się „odpowiedzialny właściciel”.

Podczas zajęć muzycznych podopieczni nauczyli się słów i melodii dwóch piosenek pt. „ Każdy ma jakiegoś bzika” oraz „Piosenka mojego zwierzaczka”.

Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace plastyczne swoich milusińskich, które zostały zaprezentowane na naszym korytarzu szkolnym.

Podjęte działania miały na celu zapoznanie dzieci z zasadami szacunku do zwierząt i odpowiedniego opiekowania się nimi.