Światowy Dzień Oceanów

Światowy Dzień Oceanów obchodzony jest corocznie 8 czerwca. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2008 roku. Z tej okazji w naszej świetlicy zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną – „Morza i oceany”, z której dowiedzieli się:
- jaki obszar zajmują oceany
- jaka jest głębokość oceanów
- co dzieje się z wodą morską, która paruje
- jakie gatunki zwierząt żyją w morzach i oceanach
Podczas zajęć muzycznych podopieczni nauczyli się słów i melodii wesołej piosenki „Gdzieś w głębinach morskich fal”. Tradycyjnie mali artyści wykonali wiele pięknych prac plastycznych związanych z tematem dnia. Jak zawsze panowała u nas miła i wesoła atmosfera.
Podjęte działania miały na celu zrozumienie znaczenia oceanów dla Ziemi, poznanie różnorodności życia w oceanach oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za środowisko.