Savoir-vivre w świetlicy

Dnia 13 kwietnia w naszej świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat zasad dobrego wychowania. Z tej okazji wychowawcy przeprowadzili wiele ciekawych pogadanek, z których najmłodsi dowiedzieli się o zasadach właściwego zachowania:

•  w kontaktach międzyludzkich
  •  w miejscach publicznych
  • na łonie natury
  • przy stole.

Podczas zajęć muzycznych podopieczni nauczyli się słów i melodii wesołej piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych pt.  „Piosenka bardzo kulturalna”. Na zakończenie uczniowie pod czujnym okiem wychowawców wykonali plakat pt. „Kultura zachowania”. Jak zawsze panowała u nas miła i wesoła atmosfera.

Podjęte działania miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest posiadanie dobrych manier i rozwijanie umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.