Przyjaciele przyrody – wiosenny konkurs o tematyce ekologicznej dla klas I

W dniu 27 kwietnia w świetlicy szkolnej SP 39 w Kielcach odbył się konkurs o tematyce ekologicznej „Przyjaciele przyrody” przeprowadzony przez Panią Dorotę Mostowską oraz Panią Annę Zelek.

Celem konkursu było:

uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej przyrody;

– rozszerzenie wiedzy dzieci na temat przyrody i ekologii;

– budowanie poczucia własnej wartości i przydatności dla środowiska;

– doskonalenie umiejętności współpracy w grupie i prezentacji własnych osiągnięć;

– integracja uczniów klas I.

W konkursie wzięło udział dziewięciu przedstawicieli klas pierwszych (po trzech uczestników z każdej klasy).

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie hasła oraz plakatu promującego dbałość o stan środowiska naturalnego.

Następny etap polegał na rozwiązaniu: krzyżówki, zagadek, rozsypanki  wyrazowej.  Zadania konkursowe dotyczyły ekologii – czyli  jak postępuje przyjaciel ziemi. Uczniowie  przygotowali piękne plakaty oraz wykazali się dużą wiedzą. Po podsumowaniu punktów wyłoniliśmy zwycięzców.

Wyniki konkursu ekologicznego PRZYJACIELE PRZYRODY:

I miejsce klasa Ic

II miejsce klasa Ib

III miejsce klasa Ia

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, by podziękować dzieciom za wkład i za zaangażowanie. Pamiętajmy, że najważniejsza jest zabawa i współpraca w zespole !!