Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Działając poznajmy świat”

W tym roku szkolnym w naszej świetlicy realizowany był po raz pierwszy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Działając poznajmy świat”.

Projekt powstał, aby uświadomić uczniom, że bezinteresowna pomoc, choćby najdrobniejszym gestem jest cenniejsza niż cokolwiek innego. Człowiek najwięcej uczy się poprzez doświadczanie, a działając, pomagając przy tym innym zyskujemy ogrom wartości, które zostaną z nami na zawsze. Celem głównym projektu było poszerzanie wiedzy świetliczaków z różnych dziedzin życia oraz uświadomienie uczniom, że bezinteresowna pomoc jest najcenniejsza. Podczas udziału w projekcie uczniowie kształtowali postawy prospołeczne (m.in. zbiórka karmy dla zwierząt, wizyta w Klubie Seniora) oraz patriotyczne (m.in. Konkurs Pieśni Patriotycznej), jednocześnie rozwijali swoje zainteresowania (m.in. Konkurs Talentów) oraz zdolności plastyczne (m.in. wykonanie kreatywnych ozdób bożonarodzeniowych). Na zakończenie zajęć nasza szkoła otrzymała Certyfikat za aktywny i twórczy udział w pierwszej edycji Projektu.

Realizacji zadania podjęły się Panie: Kinga Tomaszewska i Anna Zelek.