II Ogólnopolski Konkurs na Kartkę Wielkanocną pt. „Tradycje ludowe w Świętokrzyskim”

Dnia 12 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Kultury Ziemowit w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu na Kratkę Wielkanocną pt. „Tradycje ludowe w Świętokrzyskim”. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy o regionie świętokrzyskim i jego kulturze. Brały w nim udział dzieci i młodzież z całej Polski.

Zadanie każdego uczestnika polegało na samodzielnym wykonaniu kartki wielkanocnej formatu A5 z elementami folkloru związanego z regionem świętokrzyskim dowolną techniką plastyczną. Do konkursu przystąpiło 2 uczniów z naszej szkoły, ku naszej radości udało im się zdobyć dwa zaszczytne 3 miejsca!!!

Wyniki konkursu:

• 3 miejsce Liliana Kozakaowska klasa 2a – opieka Pani Magdalena Iwan
  • 3 miejsce Ignacy Zelek klasa 2b – opieka Panie Kinga Tomaszewska oraz Dorota Mostowska

Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.