Higiena na medal

W ostatnim tygodniu lutego w naszej świetlicy odbył się cykl zajęć poświęconych higienie osobistej. Był to czas pełen rozmów, zabawy i wspólnego odkrywania, jak dbać o zdrowie każdego dnia.
Wychowawcy przygotowali dla dzieci ciekawe filmy edukacyjne, m.in. „Jak dbać o higienę dziecka?” oraz „Zdrowie i higiena – dobre nawyki”. Dzięki nim uczniowie przypomnieli sobie, jak ważne jest regularne mycie rąk, dbanie o czystość ciała oraz codzienne, zdrowe przyzwyczajenia.
Nie zabrakło również muzycznego akcentu! Świetliczaki z ogromną radością śpiewały znane i lubiane piosenki: „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” oraz „Piosenkę kąpielową”. Wesoły śpiew wprowadził wszystkich w doskonały nastrój i utrwalił najważniejsze zasady higieny.
Zwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu pt. „Czyste ręce” oraz prac plastycznych promujących dbanie o zdrowie.
Celem podjętych działań było utrwalenie prawidłowych nawyków higienicznych oraz rozwijanie świadomości dzieci w zakresie dbania o własne zdrowie. To były dni pełne uśmiechu, wiedzy i dobrej zabawy!



