Europejski Dzień Ptaków

Z okazji Europejskiego Dnia Ptaków w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia w ramach działalności koła ekologicznego dotyczące życia ptaków w naszych ekosystemach.

Uczniowie zapoznali się z życiem ptaków, ich budową anatomiczną, warunkami egzystencji w różnych środowiskach. Z zainteresowaniem oglądali różnorodne pomoce dydaktyczne przyniesione przez nauczycieli. Oglądali fotografie obrazujące różne gatunki ptaków, w tym szczególnie te, które żyją w Polsce.

W dalszej części zajęć wykonywali prace plastyczne obrazujące ptaki w naszym najbliższym otoczeniu. Z przygotowanych prac powstała ciekawa wystawa edukacyjna na korytarzu szkolnym.

Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie: Ewa Pałka-Łebek, Sylwia Jabłońska oraz Daria Lelas.