EkoEksperymentarium

Dnia 10.10.23 r. o godz. 10.00 odbyła się w świetlicy szkolnej ogólnopolska lekcja on-line streamowana na żywo na temat łąk kwietnych. Odbyła się ona w ramach, realizowanego w roku szkolnym 2023/2024, projektu ekologicznego EkoEksperymentarium. W trakcie lekcji eksperci z Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” opowiedzieli, czym są łąki kwietne, jak sprzyjają one bioróżnorodności i jak można je wysiać w szkolnym ogrodzie.

Podczas lekcji zwrócono uwagę, jak ważną rolę pełnią łąki kwietne w naszym ekosystemie. W trakcie zajęć odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak samemu wykonać kule nasienne i kwiatowe i do czego one służą.

W zajęciach on-line uczestniczyło wiele szkół w Polsce. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w realizację zadań związanych z tematyką lekcji.

Realizację projektu ekologicznego EkoEksperymentarium w świetlicy szkolnej nadzorują panie Daria Lelas i Ewa Pałka-Łebek. W realizację zająć włączyła się także Pani Aleksandra Rachoń.