Dzień Matki

Jesteś mamo skarbem mym.
Kocham Ciebie z całych sił.
Jesteś wszystkim tym co mam.
Wszystko Tobie jednej dam!!

Utwór: Śpiewające Brzdące

Dzień Matki  to  bardzo ważne święto dla każdego dziecka  zarówno  tego małego jak i dużego …

To mama obdarza nas wielką miłością i troszczy się o nas nie oczekując nic w zamian….

24 maja w naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne z okazji Dania Matki. W ramach zajęć wychowawcy wyświetlali dzieciom filmy edukacyjne, które przybliżyły im historię tego święta oraz jak jest obchodzone w innych krajach.

Świetliki z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem opowiadały  „Za co kochają swoje mamy” . W trakcie zajęć muzycznych wychowankowie uczyli się piosenek związanych  tematem dnia: „A ja wolę swoją mamę”, „Jesteś mamo skarbem mym”. Na  zakończenie zajęć mali artyści wykonali wiele pięknych prac plastycznych, którymi ozdobiliśmy  szkolny korytarz.

Podjęte działania miały na celu wyrabianie umiejętności wyrażania uczuć, szacunku, miłości wobec mamy oraz utrwalenie daty Dnia Matki.