Dzień Kropki

W dniu 15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto zabawy, kreatywności i odwagi. Jak co roku w naszej świetlicy obchodziliśmy „Dzień Kropki”. Dzieci obejrzały bajkę animowaną na podstawie książki „The Dot”. Historyjka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Wychowawcy przeprowadzili pogadankę dotycząca empatii oraz wiary we własne siły.

W tym dniu uczniowie również mogli wykazać się swoją kreatywnością, tworzyli piękne kropkowe prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Inicjatywa ta wywołała wiele uśmiechu i radości wśród dzieci. Za rok na pewno znów będziemy obchodzić „Dzień Kropki”.

Podjęte działania miały na celu rozwijanie umiejętności wyrażania emocji, rozumienia pojęcia szacunku, przyjaźni, radości poprzez obchody Międzynarodowego Dnia Kropki.