Dzień Kropki

W dniu 15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto zabawy, kreatywności i odwagi.

W naszej świetlicy również obchodziliśmy „Dzień Kropki”. Dzieci obejrzały bajkę animowaną na podstawie książki „The Dot”. Historyjka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Wychowawcy przeprowadzili pogadankę dotycząca empatii oraz wiary we własne siły. Podczas zajęć muzycznych uczyliśmy się słów i melodii wesołej piosenki  „Biedroneczki są w kropeczki”.

W tym dniu uczniowie  mogli wykazać się swoją kreatywnością, tworzyli piękne „kropkowe” prace plastyczne oraz kolorowali wspólnie malowankę XXL. Inicjatywa ta wywołała wiele uśmiechu i radości wśród dzieci. Za rok na pewno znów będziemy obchodzić „Dzień Kropki”.

Podjęte działania miały na celu  dostarczenie pozytywnych wrażeń płynących ze wspólnego działania oraz podnoszenie wiedzy uczniów na temat własnych możliwości i talentów.