ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI-PAMIĘCI ZAPOMNIANYM BOHATEROM

Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły przystąpili do konkursu zorganizowanego przez nauczycieli historii w tym temacie. Celem działania było propagowanie wiedzy o bohaterach podziemia antykomunistycznego naszego regionu i kraju, kształtowanie patriotycznych postaw młodzieży, rozbudzanie zainteresowań  historią najnowszą młodego pokolenia.

W ramach pracy konkursowej należało wykonać projekt muralu patriotycznego, który upamiętniał wybranego „Żołnierza Wyklętego”, oddział zbrojny, miejsce kaźni czy pochówku związane z podziemiem antykomunistycznym.

Prace wykonano dowolną techniką plastyczną. Do pracy należało dołączyć krótki opis wydarzenia, osoby lub miejsca, będącego podmiotem upamiętnienia. Ocenie prac podlegała:
– pomysłowość i oryginalność,
– zgodność z tematem,
– estetyka wykonania pracy,
– umiejętność doboru różnych technik plastycznych.

Do komisji konkursowej napłynęło wiele interesujących prac, spośród których wyłoniono cztery najlepsze.  Oto ich autorzy:

-Emilia Matyjasek z klasy VIII c

-Maciej Smysło z klasy VII A

Julia Przygodzka z klasy VII B

Natalia Fijas z klasy VIII C

Zwycięzcy i autorzy najciekawszych prac nagrodzeni zostali ocenami celującymi z historii, a ich dzieła można oglądać na wystawie szkolnej.
Mamy nadzieję, że konkurs był inspiracją do pogłębiania historii o losach ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH.