WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

Otrzymaliśmy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy Ic Zofia Agatowska ( nauczyciel Anna Chałońska) znalazła się wśród najlepszych­ – zajęła II miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Konkurs  przeprowadzany został we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w tym roku odbył się 1 marca 2016 roku.
Ideą konkursu – obecnie jest to jego XVI edycja – jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury. Test składa się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. I-II gimnazjum), Lions (III kl. gimnazjum, I kl. liceum), Eagles (II-III kl. szkół ponadgimnazjalnych).

W roku szkolnym 2015 /2016 w konkursie FOX brało udział 9 uczniów Gimnazjum nr 7 w Kielcach w dwóch kategoriach wiekowych: Ducks – 5 uczniów z klas I i II oraz Lions – 4 uczniów z klas III.