Wycieczka klasy 1e i 1d

Dnia 17 listopada 2023 r. uczniowie klasy 1d i 1e uczestniczyli w fascynującej wycieczce do Parku Legend w Nowej Słupi. W trakcie wizyty w interaktywnym muzeum legend dzieci miały okazję przenieść się w świat magicznych opowieści. Odkryły tajemnice sabatów czarownic oraz dowiedziały się, skąd bierze się madejowe łoże.

Następnie uczniowie wzięli udział w ekscytującym locie na miotle w wirtualnej rzeczywistości, który dostarczył im niezapomnianych wrażeń. Natomiast Wirtualny Pielgrzym, pozwolił dzieciom bliżej poznać historię i tradycję regionu. Po wizycie w muzeum, klasa wzięła udział w Wiejskim Master Chef, gdzie czekały na nich warsztaty kulinarno-edukacyjne. Dzieci miały okazję nauczyć się sztuki siekania kapusty i ugniatania jej do przygotowania tradycyjnych potraw. Ponadto, uczestnicy warsztatów mieli możliwość samodzielnego obierania warzyw oraz nauki procesu kiszenia w słoikach z zalewą. Jednym z najbardziej kreatywnych elementów warsztatów było tworzenie liścia metodą makramy. Dzieci, korzystając z różnych technik i materiałów, z pasją wykonywały swoje unikalne prace, rozwijając jednocześnie swoje zdolności manualne i artystyczne. Wycieczka do Parku Legend i udział w warsztatach Wiejski Master Chef w Dębnie okazały się nie tylko edukacyjne, ale także pełne emocji i inspirujące dla uczniów, rozbudzając ich ciekawość i zamiłowanie do lokalnej kultury i tradycji.