Warsztaty z projektu mPotęga

Za nami część zajęć z projektu „Młodzi architekci”, który dofinansowała fundacja mBanku. Warsztaty poprowadziły nauczycielki matematyki Monika Frąk i Anna Sikorska. Uczestniczyli  w nich chętni uczniowie klas IV i V a także ich rodzice.

Poznali starożytną układankę chińską – tangram. Z 7 figur geometrycznych, na jaki rozcięty jest kwadrat, układali różne postacie, zwierzęta, litery czy budynki według wzoru. Wbrew pozorom nie było to łatwe! Budowali także modele szkieletowe brył, a żeby utrudnić zadanie –na podstawie siatek brył. Z patyczków udało się także wykonać atrybuty władzy królewskiej, makietę pokoju wraz z wyposażeniem, model oczyszczalni ścieków i budowle 3D z ruchomymi elementami. Uczniowie rozwiązywali także zagadki logiczne. W różnorodny sposób, w formie zabawy nabywali na zajęciach nowe wiadomości i umiejętności, nie tylko matematyczne. Wykazywali się przy tym ogromną wyobraźnią, inwencją i zaangażowaniem.