Warsztaty historyczne w OMPiO

Rozpoczynając przygodę z historią  uczniowie klasy 4 c, dnia 3 grudnia  pod opieką nauczycieli, udali się do budynku Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej gdzie uczestniczyli w zajęciach na temat: „Dlaczego Kielce? Legenda o powstaniu Kielc”. Obejrzeli prezentację dotyczącą naszego państwa i regionu oraz zgłębiali wiedzę o legendarnych początkach naszego miasta na tle dziejów ojczystych.

Częścią zajęć była praca w grupach podczas której wesoło się bawiąc, projektowali plakaty przedstawiające legendę o powstaniu Kielc. Na zakończenie chętni uczniowie prezentowali i omawiali swoje prace. Lekcja w tak ciekawym miejscu pamięci,  bardzo się uczniom podobała. Na pewno jeszcze tam wrócimy ucząc się i rozbudzając  zainteresowania historyczne, jak również  kształtując  postawy patriotyczne i obywatelskie.