Tradycje Wielkanocne – Palma

Z obchodami świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych, z którymi starają się zapoznać uczniowie z klas 1. Kultywując nasze tradycje, w kwietniu zorganizowano warsztaty wykonania palmy wielkanocnej. Na nasze zaproszenie przybyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowicy, które przybliżyły dzieciom tajniki sztuki wykonywania kwiatów z bibuły i zdobienia nimi palemek.

Warsztaty poprzedzone były krótkim wstępem zapoznającym dzieci z tradycjami zbliżających się Świąt Wielkanocnych i robienia palm na Niedzielę Palmową, jako pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Serdeczne podziękowania dla Pań z KGW  za cenne wskazówki przy wykonywaniu kwiatów oraz pomoc w ozdabianiu palmy wielkanocnej.