Szkolny Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”

W dniu 16.11.2022r. odbył się szkolny konkurs recytatorski zatytułowany „Strofy o Ojczyźnie”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3, a jego celem było szerzenie idei patriotyzmu, wiedzy na temat historii naszego kraju oraz doskonalenie umiejętności autoprezentacji.  Powyższe działania zorganizowane były w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Konkurs rozpoczął się od krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczennic z klasy 2c.

Następnie odświętnie ubrani przedstawiciele poszczególnych klas przepięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w wybranych przez siebie wierszach takich poetów jak: Władysław Bełza, Maria Konopnicka, Antoni Słonimski, Marcin Brykczyński, czy Czesław Janczarski.

Jury nie miało łatwego zadania, gdyż poziom jaki zaprezentowali uczestnicy był wysoki.

Oto wyniki konkursu:

KLASY PIERWSZE

I miejsce – Maja Tarnowska klasa 1e

II miejsce – Gabriela Kasztelan klasa 1e

III miejsce- Karol Knap klasa 1c

Wyróżnienie- Aleksandra Wawrzoła klasa 1c

KLASY DRUGIE

I miejsce- Alina Nowak klasa 2b

II miejsce- Antoni Pastuszka klasa 2d

III miejsce- Tomasz Zięba klasa 2d

Wyróżnienie : Kamila Pęk klasa 2c

Anna Szczygieł klasa 2d

KLASY TRZECIE

I miejsce- Liliana Plech klasa 3c

II miejsce- Alicja Cygan klasa 3a

III miejsce- Krzysztof Znamirowski klasa 3b

Wyróżnienie- Zuzanna Kuchcińska klasa 3d

Zwycięzcy otrzymali od organizatorów konkursu dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.