SZKOLNE KONKURSY Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Już niebawem będziemy obchodzić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!
W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie możemy wspólnie świętować, jak to mieliśmy każdego roku w zwyczaju. Jednak konkursy historyczne i plastyczne, które corocznie towarzyszą obchodom tego święta w naszej szkole, zostały zorganizowane i tym razem.

Udział w takich akcjach jest świetnym sposobem podkreślenia doniosłości tego święta, poczucia dumy narodowej oraz wyrazem pielęgnowania tradycji narodowych.

Pierwszy z konkursów „Zakładka dla Niepodległej” zaadresowany był dla klas IV – VI. Celem jego było wykonanie zakładki do książki z uwzględnieniem aktualnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedmiotem drugiego konkursu, w którym mogli wziąć udział uczniowie klas VII – VIII było wykonanie projektu pierwszej strony gazety informującej o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości 11 listopada 1918 r. oraz prowadzonych walkach o granice państwa polskiego.

Po raz kolejny zaangażowanie i pomysłowość naszych zdolnych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania. Konkurs stał się okazją do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów polskich świąt państwowych oraz kształtowania świadomości i postaw patriotycznych poprzez formy przekazu artystycznego. Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe i oryginalne. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace wykonane przez:

Michał Kasperek IVA

Patrycja Kudła IVB

Jakub Kwapisz IVB

Karolina Pęk IVB

Wojciech Sołtyk IVS

Aleksander Erdowski VIA

Michał Bodzioch VIA

Antoni Warianek VIA

Alan Piłat VIB

Jan Oberda VIB

Karol Krzemiński VIB

Nadia Andruszkiewicz VIC

Joanna Kwiecień VID

Kamila Jasińska VID

Jakub Paw VIIA

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych inicjatyw. Przypominamy również, że prace biorące udział w konkursie zostaną przekazane na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu.