Szkolne Dni Czystego Powietrza – Warsztaty

Dnia 15.11.2022r w klasie 3c, na 2 i 3 godzinie lekcyjnej odbyły się warsztaty dotyczące czystego powietrza. Zajęcia prowadziły uczennice klasy 7a Sarah Bruzzese, Natalia Pindral i Magdalena Książek.

W pierwszej części warsztatów uczniowie po obejrzeniu filmów „ Dlaczego musimy zadbać o czyste powietrze” i „ Czym jest smog” wypełniali karty pracy dotyczące źródeł zanieczyszczeń powietrza. Następnie wysłuchali bajki o Smogowie, z której dowiedzieli się jak może wyglądać świat, gdy nie będziemy dbać o otaczające nas powietrze. Uczniowie sprawdzili również swoją wiedzę w teście „ Co można palić w piecu”. W trakcie zajęć padało wiele pytań, na które profesjonalnie odpowiadały prowadzące zajęcia uczennice.

W drugiej części warsztatów powstawały plakaty antysmogowe, wykonywane różnymi technikami i z różnych materiałów. Taki sposób przekazywania wiedzy bardzo spodobał się młodym uczestnikom warsztatów .  Powstały piękne  prace, które  dekorują korytarz szkolny . Informacje na temat smogu   dotrą w ten sposób do innych uczniów oraz rodziców.