Szkolne dni czystego powietrza – Happening

Dnia 15.11.2022 korzystając ze sprzyjającej aury pogodowej uczniowie klasy 6a wzięli udział  w happeningu dotyczącego ochrony klimatu. Głównym celem wydarzenia było podniesienie świadomości dotyczącej negatywnych efektów zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie.  Uczniowie przygotowali się na ten dzień wykonując transparenty i plakaty dotyczące złego wpływu smogu na zdrowie i życie ludzi.

Na plakatach znalazły się hasła promujące dbałość o naszą planetę:

– Każdy kto smog produkuje, samego siebie truje!

– Smogu! Ty niebezpieczny wrogu!

– Nie pal śmieci! Trujesz dzieci!

– Świat zadymiony ma same złe strony!

– Śmieci palimy, środowisko niszczymy!

– Wszystkim wesoło gdy czyste powietrze wokoło!

– O zieleń dbasz, czyste powietrze masz!

– Śmieci palenie niszczy otoczenie!

– Czyste powietrze,  czyste płuca!

– Czyste powietrze,  czysty świat!

Przemarsz dzieci ulicami osiedla Słoneczne Wzgórze i skandowanie okrzyków w obronie przyrody miały za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców na problemy naszego miasta i naszej planety.

Miejmy nadzieję, że takie akcje prowadzone corocznie, promujące postawy proekologiczne w społeczeństwie, zaowocują większą wrażliwością wśród ludzi na otaczającą nas przyrodę i na problemy, z którymi się zmaga z winy człowieka.

Organizatorzy:

Anna Kwiecień