Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach jego obchodów wszyscy uczniowie naszej szkoły „zaświecili na niebiesko” czyli założyli niebieskie stroje. 31 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję poczuć to, co czuje osoba ze spektrum autyzmu.

W szkolnej bibliotece zostały przygotowane stanowiska z ćwiczeniami, dzięki którym uczniowie mogli doświadczyć tego, z czym na co dzień zmagają się autystycy. Uczniowie podczas przerw, przez cały dzień mogli wykonywać różnego rodzaju zadania, które miały na celu pozwolić im choć przez chwilę zmierzyć się z problemami z jakimi borykają się dzieci ze spektrum autyzmu. Klasy 1a, 1d oraz 5a wraz z wychowawcami i nauczycielami współorganizującymi proces kształcenia, szczególnie zaangażowały się w wykonanie wszystkich zadań. Uczniowie dostrzegali różnego rodzaju trudności, takie jak stres i frustracja z którymi zmagają się na co dzień osoby z autyzmem. Została także przygotowana ścieżka sensoryczna, oraz parawan z ciekawymi informacjami dotyczącymi przyczyn powstawania autyzmu, jego objawów i sposobów funkcjonowania osób z autyzmem w społeczeństwie.