Świąteczne przedstawienie klasy 4c

W piątek przed południem na scenie sali teatralnej naszej szkoły odbył się niecodzienny turniej. W rywalizacji na głos, ruch sceniczny i inwencję twórczą starły się dwie siły: Dobro – reprezentowane przez Anioły oraz Zło, którego uosobieniem były – zgodnie z tradycją – Diabły. W rezultacie okazało się, że ,,Nie taki diabeł straszny”, a mieszkańcy piekła czują się już zmęczeni koniecznością dokuczania i kuszenia. Ogłoszono zatem remis, a obie strony zgodnie odśpiewały radosną kolędę.

Przedstawiona tu w skrócie historia jest w rzeczywistości scenariuszem przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy 4c oraz Szkolne Koło Teatralne ,,Gagatki i Urwipołcie”.

Po występie zespołu teatralnego na scenie pojawili się przedstawiciele pozostałych klas czwartych, prezentując swoje wersje najpiękniejszych polskich kolęd.

Wśród publiczności znaleźli się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice i dziadkowie młodych aktorów. Nad przygotowaniami do przedstawienia czuwały panie: Iwona Kowalik i Anna Olewińska.

Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i ciepły odbiór naszego występu.