Solidarność z dziećmi z Syrii

Kochani!  I tym razem nie zawiedliście! W zakończonej akcji Unicefu:  „Pomóż dzieciom  z Syrii przetrwać zimę”  wykazaliście się niezwykłą solidarnością i empatią, wczuwając  się w los Waszych kolegów z  Syrii, kraju od  7 lat ogarniętego straszną wojną, w której  najbardziej cierpią dzieci. W wyniku zbiórki zorganizowanej przez klasy SP 39 zebraliśmy niebanalną kwotę 1467,05zł, co pozwoliło na zakup 58 ciepłych koców dla małych Syryjczyków. Brawo!

Podsumowując  zakończoną akcję: W miesiącu grudniu w klasach gimnazjalnych i kl. 4-6 przeprowadziliśmy lekcje, wykorzystując materiały Unicefu o położeniu geograficznym Syrii, sytuacji politycznej oraz trudnej sytuacji dzieci w Syrii. Podobne lekcje odbyły się w lutym dla uczniów  kl. 1-3. Klasy te napisały również kilka ciepłych słów na kartkach wsparcia , które przez pracownika polskiej placówki w Syrii przekazaliśmy syryjskim dzieciom. Etapem końcowym była zbiórka pieniędzy, przeprowadzona w klasach.