ŚNIADANIE DAJE MOC

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.”  Tradycyjnie jak co roku w listopadzie, przeprowadzona została w naszej szkole akcja.

Śniadanie Daje Moc. Jest to program edukacyjny skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.
Uczniowie naszej szkoły w licznych rozmowach, dyskusjach, pracach plastycznych i na bazie projekcji filmowych gruntowali wiedzę na temat świadomego i prawidłowego żywienia w codziennym życiu. Kolejnym etapem było przygotowanie zdrowego śniadania. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Wspólne przygotowali zdrowe kanapki, sałatki oraz świeżo wyciskane soki. Zajęcia były świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.