„Słoneczny Piknik Rodzinny”

Szukasz okazji do przyjemnego spędzenia czasu wolnego w gronie najbliższych? Wraz z Partnerami serdecznie zapraszamy do udziału w „Słonecznym Pikniku Rodzinnym”. Już 24 września czeka na Was mnóstwo atrakcji.

Egzotyczne owady, warsztaty edukacyjne na wesoło, zabawy na dmuchańcu, trampolinach czy airtracku, występy artystyczne  – to tylko niektóre z nich. Piknik odbędzie się w godzinach 15:00-18:00 na terenie zielonym szkoły. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Agata Wojda, Prezydentka Miasta Kielce.

Integracja przede wszystkim

Na uczestników Pikniku czeka wiele zróżnicowanych atrakcji, które z pewnością trafią w gusta najbardziej wymagających odbiorców. W Strefie Sportowej nie zabraknie zróżnicowanych konkurencji w duchu fair-play. W Strefie Aktywności czekają na Was popularne i lubiane gry oraz zabawy. W trakcie Pikniku będzie można zdobyć „Bilecik szczęścia” i wymienić go na miłe niespodzianki. Podczas wydarzenia odbędzie się również Pokaz Talentów – obok występów tanecznych, popisów wokalnych, nie zabraknie występów kabaretowych.
Gwiazdą wydarzenia będzie grupa Mimesis, która zaprezentuje bogaty program artystyczny.

Twój głos jest ważny

W trakcie Pikniku będziemy zbierać także głosy na dwa projekty naszej placówki w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Chcesz zmienić oblicze szkoły na lepsze?
W dniach od 24 września do 7 października oddaj swój głos na:
PROJEKT NR 134 ROWEREM DO SP39 – oś. Słoneczne Wzgórze (Projekt Inwestycyjny Mały)
 –
PROJEKT NR 151 Szkolne Miasteczko Edukacyjno-Rekreacyjne przy SP 39 – os. Słoneczne Wzgórze (Projekt Inwestycyjny Duży)

Zbiórka elektrośmieci i odzieży

Całą społeczność szkoły, jak i mieszkańców miasta, zapraszamy także do udziału w zbiórce elektrośmieci oraz tekstyliów, która odbędzie się w dniach 23-24 września na terenie przed szkołą. W jej trakcie do specjalnie przygotowanego kontenera będzie można bezpiecznie pozbyć się niepotrzebnych, zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych oraz odzieży.
Pieniądze uzyskane ze zbiórki przeznaczymy na wyremontowanie sali teatralnej w szkole.

Podczas Pikniku będą z nami: Caritas Diecezji Kieleckiej, Mimesis Centrum Kultury i Aktywności Scenicznej, Fundacja Scena Mimesis, Centrum EDUKIDO Kielce, Park Trampolin Happy Jumper, Europa College Szkoła Języków Obcych, Językowa Akademia Przedszkolaka, Fundacja Naukowa Twórcze Myślenie, Fundacja Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska w Kielcach, Harcerska Grupa Ratownicza Busko-Zdrój, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach, Świętokrzyski Klub Abstynentów „RAJ”, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach, Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Partnerami medialnymi wydarzenia są: TVP3 Kielce, Echo Dnia, Radio Kielce i Radio eM Kielce.­­­­­