SŁONECZNY PIKNIK

24 września w naszej szkole odbył się wspaniały ”Słoneczny piknik” zorganizowany dla naszych uczniów oraz ich bliskich, ale także dla lokalnej społeczności. Na naszej szkolnej scenie wystąpiło wielu niesamowicie utalentowanych uczniów naszej szkoły. Mogliśmy podziwiać muzyków, śpiewaków, tancerzy, akrobatów i karateków.

Nie brakowało atrakcji- każdy mógł znaleźć kącik dla siebie. Nie brakowało niczego: były pyszne ciasta i ciasteczka, napoje, wata cukrowa i popcorn, można było poskakać na dmuchanych atrakcjach, porozmawiać z policjantami, strażakami, strażnikami miejskimi, ratownikami medycznymi , poznać ich pracę i zobaczyć ich wozy z każdej strony. Dla odważnych i ciekawych świata były egzotyczne owady i niezwykłe doświadczenia. Nie brakowało także robótek ręcznych: można było nauczyć się szydełkować, zrobić świecę sojową poukładać lego czy pomalować na stretchu. Dla aktywnych była strefa piłki ręcznej i skoków. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych uczestnikach zabawy dla których była przygotowana strefa malucha z ciekawymi zabawami.

Głównym celem naszego spotkania było zbieranie głosów na proponowane projekty z Budżetu Obywatelskiego. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby nas wesprzeć w zbieraniu głosów zachęcamy do ich oddawania na projekty:

– MI13 – ROWEREM DO SP39 – oś. Słoneczne Wzgórze

– DI28 – Szkolne Miasteczko Edukacyjno-Rekreacyjne przy SP 39 – os. Słoneczne Wzgórze

Na głosy czekamy online do 7 października.

Warto podziękować wszystkim, którzy nas wsparli przy organizacji tego wydarzenia: Mimesis – Szkoła Tańca / Centrum Kultury i Aktywności Scenicznej w Kielcach, Edukido Kielce, Happy Jumper – Park Trampolin Kielce, Europa College, Językowa Akademia Przedszkolaka os. Świetokrzyskie Kielce, Fundacja Naukowa Twórcze Myślenie, Fundacja Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, Policja, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Straż Miejska w Kielcach, Harcerska Grupa Ratownicza Busko-Zdrój, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach, Świętokrzyski Klub Abstynentów „RAJ”, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach, Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, TVP3 Kielce, Echo Dnia Kielce, Radio Kielce i Radio Em Kielce.