ŚLADAMI WIELKICH KIELCZAN

W przeddzień Święta Zmarłych, 28.10.2016 r. klasa 3d wraz z panią  A. Kozendrą i panem P. Sochą wybrała się w podróż szlakami Stefana Żeromskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć źródełko Biruty,  dawną stancję pisarza oraz Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.
Następnie odwiedziliśmy Cmentarz Stary, gdzie znajduje się grób Marii Krzyżanowskiej-patronki ulicy, przy której znajduje się nasza szkoła. Maria Krzyżanowska to kobieta, która przyczyniła się do rozwoju edukacji dziewcząt na przełomie XIX i XX w. To ona założyła pierwsze żeńskie gimnazjum w naszym mieście, dlatego aby uczcić jej pamięć, złożyliśmy na jej grobie wiązankę, którą specjalnie na tę okazję przygotowała pani L. Twardy i zapaliliśmy znicze.