RECYCLING NA MIARĘ

Dnia 27.03.2018r. uczniowie Naszej Szkoły  uczestniczyli w warsztatach plastycznych w kieleckim Plastyku w ramach konkursu „ Recycling na miarę. Świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe”. Konkurs organizowany jest przez Fundację VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych i zachowań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.  Na warsztatach uczniowie poznali różne techniki wykorzystywania odpadów tekstylnych i poszerzali wiedzę z zakresu technik plastycznych. Każda szkoła zakwalifikowana do konkursu otrzymała materiał recyclingowy do przygotowania prac konkursowych. Uczniowie biorący udział w warsztatach przygotują prace , które przekazane zostaną do Fundacji VIVE Serce Dzieciom. Wyniki konkursu poznamy w czerwcu.