„Przerwa szansą na integrację”

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce” Paulo Coelho

Taniec pozwala przekazać intencję i wyrazić uczucia, między innymi takie jak radość, złość czy frustracja. W ubiegłym tygodniu w trakcie czwartkowej długiej przerwy uczniowie młodszych klas mieli okazję osobiście się o tym przekonać.  Obejrzeli pokaz trzech tańców w wykonaniu Oliwii Palki – uczennicy klasy 5a oraz Piotra Jonaka – ucznia klasy 6c.

Po krótkim wstępie, podczas którego uczniowie starszych klas opowiedzieli, skąd wzięła się ich pasja do tańca, nastąpiło to, na co wiele zgromadzonych dzieci czekało. Jako pierwsza, w dynamicznym tańcu Cha – cha, solo wystąpiła Oliwka.  Następnie, już w parze z Piotrem, mogliśmy podziwiać ich taneczne umiejętności w rumbie oraz niezwykle energicznym jive’e. Barwności tego widowiska, z całą pewnością, dodały imponujące stroje naszych wspaniałych tancerzy.

Entuzjazm dzieci oraz brawa, jakimi nagrodziły młodych artystów nie pozostawiały złudzeń –  PODOBAŁO SIĘ !!! A Oliwce i Piotrkowi życzymy niegasnącej pasji, wytrwałości w dążeniu do celu oraz dalszych sukcesów w  zdobywaniu swoich wymarzonych klas tanecznych.