Projekt „Dwujęzyczne Kielce”

Dnia 10.11.2022 roku wybrani uczniowie klasy 8 c i 8d uczestniczyli w inauguracji projektu „Dwujęzyczne Kielce”. Organizatorami przedsięwzięcia był Prezydent Miasta Kielc, Dom Środowisk Twórczych oraz II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Dyskusje panelowe oraz indywidualne wystąpienia publiczne realizowane były przez uczniów kieleckich szkół średnich i podstawowych, którzy dzieciństwo spędzili w krajach anglojęzycznych (USA, Wielka Brytania, Kanada, Irlandia). Naszą szkołę reprezentował Henryk Nowak uczeń klasy IV d, który dzieciństwo spędził w Californii. W czasie spotkania wysłuchaliśmy wystąpienia Prezydenta Miasta Kielc, występu jednego z najlepszych muzyków grającego na dudach szkockich Patryka Pawluczuka oraz prezentacji Roberta Cassettari z Australii. Nasi uczniowie mieli szansę poznać różne odmiany języka angielskiego i nawiązać kontakty z dwujęzycznymi rówieśnikami. Mamy nadzieje, że ta żywa lekcja języka angielskiego zwiększy motywacje naszych zdolnych uczniów do nauki.