PROGRAM DOBROWOLNYCH i BEZPŁATNYCH SZCZEPIEŃ PRZECIW HPV W SZKOŁACH

Nasza szkoła przystąpiła do wspólnego programu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Ta ważna akcja zdrowotna i edukacyjna dotyczy  szczepień w szkołach przeciw wirusowi HPV (Human Papilloma Virus).

HPV to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka odpowiadającego za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe. Przed zakażeniem może uchronić szczepionka i właśnie dlatego prosimy Rodziców uczniów w wieku od ukończenia 9 lat do ukończenia 14 roku życia o zapoznanie się z poniższymi informacjami zawartymi w przewodniku (plik do pobrania). Jeżeli będą Państwo zainteresowani udziałem dziecka w programie (szczepienie dziecka na terenie szkoły) prosimy o złożenie:

• Oświadczenia przedstawiciela ustawowego dziecka dotyczące szczepienia przeciw HPV w szkole,
  • Deklaracji przedstawiciela ustawowego dziecka dotyczącej szczepienia przeciw HPV w szkole

w terminie do 24 września 2024 r.

Powyższe dokumenty można przekazać wychowawcy klasy lub w sekretariacie szkoły.